Alman Kurdu Ne Yer?

Abim Antalya’dan bir turisten alman kurdu getirmişti. Daha ayaklarının üzerinde duramıyordu. Neyse hayvana bakalım dedik. Hayvana süt yetiştiremiyoruz. Maddi olarak çok da iyi değiliz. O kadar sütü bizim aileden kimse içmedi. Dolapda hiçbir zaman o kadar sütü saklamadık. 5 litrelik şişede süt saklıyoruz. 2 3 gün zor dayanıyor.

Abim köpeğin adını Çakal koymuştu. O nasıl isim. Adı Çakal kendisi alman kurdu. Bu hayvan çok sürmedi büyümeye başladı. Benden hızlı büyüdü. O kadar sütü en içsem ben de büyürüm.
Annem ilk başta yok bakmam dese de yanından ayırmazdı. Merhametli kadındı. Sokakta komşularla otururken annemin ayağının dibinde uzanırdı. Komşu ya birşey almak için gittiğinde birlikte giderdi.

Annemler birgün şehir dışına gitti. Köpeği unuttuk. Lan köpek aç. Aklıma geldi. Evde zaten yemek yapan yok. Dolapta da birşey yok. Gözüme yumurta çarptı. 3 tane kırdım sahanda. On numara. Köpek banamısın demedi. Çünkü öyle lüksü yok. 1 gün iki gün derken yumurta bitti hayvan bizden daha çok yedi yumurtayı. Köpeğe menemen yapmadığımız kaldı. Baktım en son marul var güzel bir salata yaptım. Hayvan kendinden geçti. Annemler geldiğinde annemi görünce bizden daha çok sevindi şerefsiz. Oysa biz yemedik ona yedirdik.

Çakal büyüyünce, isme bak! Çakal. Artık çok ses çıkarmaya, sabah erken saatlerde havlamaya başlayınca baş edemedik. Çiftlik evine gönderdik malesef. Üzülmüştüm. O son görüşüm olmuştu. Çoğu zaman yumurta yesem aklıma Çakal gelir.

Alman Kurdu Ne Yer?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Drinf ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!