3 Milyon TL Ne Kadar Sürede Kazanılır?

Bugün gün boyu kafamı en çok meşgul eden soruydu. Neden 4 değil, 5 değil de 3 milyon TL. Bunu bana sormayın çünkü ben de bilmiyorum. İlk aklıma gelen rakam 3 milyon TL.

Öncelikle kafamda attım tuttum. Asgari ücretle çalışan biri için imkansız dedim. Biraz üzerinde alan biri için hayal kurabilir diye hiç hesap dahi yapmadım. Bir kaç kişiye bu soruyu sordum. Soruyu algılayamadılar bile. Yüzüme bakıp işlerine devam ettiler. Belki de bana küfür ettiler, bilemedim.

Bir abimize sordum ve biraz tuhaf konulara girdik. Annesine miras kalmış, dayısı araziyi satmayı düşünüyormuş. Klasik dayı işte. Ucuzdan borcum var diyerek sattıracak galiba. Adam başı ne kadar gelir falan diye düşündük. 400 bin TL geliyormuş. Oturduk bir de onun hesabını yaptık. Vadeli hesaba yatırsa, aylık 8 bin olması gerekiyordu, o kadar para geliyor hemen hemen. Bir saniye düşünüyorum, galiba daha yüksek söyledi. Neyse hesap yapmayacağım 8 bin diyelim, fena değil.

Sonra haram helal olayına girdik falan derken, benim 3 milyon TL’ye ne oldu? Soru cevapsız halen. Hemen Kerem’ bir mesaj çaktım. Nasıl kazanılır falan diye. Bana zamanında hektaş hisse senedi al demişti onu hatırlattı. Ya arkadaş olmuyor işte olmuyor. Hatırlatma yaramızı deşme. Aldık sattık kar ettik, zarar ettik. Benden sonra hiç durmadan yükseldi. Duvara yumruk attım. Olmuyor olmuyor.

Kerem’e dedim: “Kes Sesini”. Hemen sesini kesti. Tam sigara yakacaktım ki sigara kullanmadığım aklıma geldi. Vazgeçtim.

Halen şu an bu soruyu soruyorum. 3 milyon TL yi nasıl kazanırım. Galiba daha çok düşüneceğim.

Belki sizin bir fikriniz vardır. Bana bir cevap yazabilirsiniz. Bak! Sakın ! aklına o gelmesin faklı bir fikir söyle.

3 Milyon TL Ne Kadar Sürede Kazanılır?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

1. 4 ay önce

Yatırım tavsiyesi yapmam,
    Yerine sigara yakmam :p :p

Giriş Yap

Drinf ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!