Film Önerisi- The Hateful Eight -Nefret Sekizlisi-Quentin Tarantino Filmi

Film önerisine başlamadan önce belirmek istediğim bir durum var. Bazı filmler alır bizi uzaklara götürür. Bir çok defa izlesen bile o tadı yaşamak için tekrar tekrar izlersin. Benim için öyle bir film umarım sizin içinde öyle bir film olur.

Otobüsün buğulu penceresinden dışarı bakarken, dışarıda yağmur yavaş yavaş yağmaya başlıyordu. İçerisi biraz sıcaktı. İnenler olunca kapının açılmasından dolayı o soğuğu hissediyordum. Birkaç dakika sonra otobüsten inecek ve o soğukla buluşacağım. Gözlerim bir an daldı. Havada sert bir soğukluk, hafifte bir yağmur var. Yerler ıslak iş yerlerinin ve sokak lambalarının ışıkları yerlerden yansıyordu. Heryer ışıl ışıl parlıyor. Bu durum o an benim için bir kriz. Bu krizi hemen fırsata çevirmeliyim. Bu hava da ne yapabilirim. Buldum. Sıcak bir çay, sobayı aç, yağmurda yağıyor zaten üff daha ne olsun. Tek birşey eksik. Film. O da hazır. Hiç zorlanmadım.

Kitap Severlerden Özür Diliyorum

Yağmur, pencere, çay denildiğinde herkesin aklına kitap okuma geliyor. Maalesef en zayıf noktam. Öncelikle bütün kitap severleden özür diliyorum. Büyüklerimin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim. Ama affınıza sığınarak yazıyorum. Kitap okumayı beceremiyorum. Dikkatim çok çabuk dağılıyor. Bazen okuduğum sayfaların farkında değilim. Okuduğumu anlamıyorum. Sayfaları tekrar okuyorum. Bazen yazım yanlışları da yapıyorum. Okuma eksikliğinden dolayı. Hatamın farkındayım. Heralde görsellik dikkatimi çekiyor. Yoksa Yüzüklerin Efendisi serisini ya da Game Of Thrones dizisi gibi bir çok efsane yapımın kitabını okumak, filmden daha iyi ve daha ayrıntılıdır. Kitap okumayı sevenler bu konuda da birkaç adım öndeler.

Tarantino’ dan Başyapıt The Hateful Eıght- Nefret Sekizlisi

Kitap severlerden de özürümü diledikten sonra, bugün seçtiğim filmi paylaşmak istiyorum. Film severler çok iyi bilir ki yönetmen koltuğunda Tarantino varsa artı 1 puandır. Kötü olma ihtimali yok. Quentin Tarantino’nun yöneltiği bir çok efsane oyuncunun başrolünü oynadığı Western tarzı film. Evet geliyor, The Hateful Eıght Türkçe adıyla Nefret Sekizlisi. Çok fazla spoiler veren birisi değilim. Size biraz oyunculardan ve filmin birkaç özelliğinden bahsedeceğim.

Quentin Tarantino’nun yönettiği ve Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leigh, Walton Goggins, Demián Bichir, Tim Roth, Michael Madsen ve Bruce Dern’in yer aldığı Amerikan western filmi. Kar fırtınası sırasında posta arabasına sığınan bir kaç kişinin sığınak aradığı. Bar tarzı bir mekanda 8 kişinin birkaç gün kalacağı bu mekanda esrarengiz olaylar ve cinayetler olacaktır. Kimin iyi kimin kötü olduğunu tahmin edemeyeceksiniz. Katillerin kim, belki kimler olduğu, tam bütün bulmacayı çözdüm derken, farklı olayların geçtiği gizemlerle dolu mükemmel bir başyapıt. Diyolog sahnelerinin fazla olduğu, aksiyon sahnelerinin ise sonradan geliştiği bu filmde, diyologları dikkatlice dinleyiceğimi sıkılmadan usanmadan izleyeceğimi tahmin etmiyordum. Tarantino’nun olayı da bu zaten. Olayların büyük bölümün sadece o barda geçmesine rağmen. Tek mekanda film çekmek her babayiğidin harcı değildir. Tarantino abimize yakışır. Samuel Jackson ve Kurt Russell in performansına en ufak bir eleştiri dahi yapamam ki filmde oynadıkları rolü arşa kadar çıkarmışlar. Muhteşem bir oyunculuğa sahip iki aktör.

Dokuzuncu Benim

Filmdeki o karlı ve soğuk fırtanayı, sıcak çayımla birlikte sobanın yanında izlemek için sabırsızlanıyorum. Şu an üşüyorum ama birazdan içim ısınacak. Tamam sizi fazla tutmayacağım. Nefret Sekizlisi beni bekliyor. Dokuzuncu olarak ben de onları izleyip hatıralarımı canlandıracağım. Bence siz de durmayın. Bugün sizde çayınızı doldurun ve açın. Belki dokuzuncu, belki de kalabalık izleyip onuncu olursunuz. Ben şuan çayım ile birlikte dokuzuncuyum. Çekirdek iyi mi giderdi acaba? Onu da bir düşüneyim.

Bir Daha Ki Yolculukta Görüşelim

Durağıma geldim kendinize iyi bakın, inmem gerekiyor. Diğer yolculuğumda birlikte olmak dileğiyle. Bir dahaki sefere belki birlikte olur, yalnız bırakmasınız ayrı yerlerde olsak bile aynı filmi izleriz.

Film Önerisi- The Hateful Eight -Nefret Sekizlisi-Quentin Tarantino Filmi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Drinf ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!