FİLM ÖNERİSİ- BACK TO THE FUTURE- GELECEĞE DÖNÜŞ 1

İster çayınızı ve çekirdeğinizi, isterseniz patlamış mısırlarınızı hazırlayın. Bir çoğumuzun çocukluğunu, birçoğumuzun da gençliğini hatırlatacak, ilk defa izleyecek olanlarında aklında önemli bir yer edinecek bir başyapıt daha. Geleceğe Dönüş 1. Böyle serileri izleyip sanki meditasyon yapıyorum. Bu arada ilk defa meditasyon kelimesini kullandım. Böyle özel seri filmlerim vardır bir köşede. Kesinlikle izlemeniz gereken, bilimkurgu, macera, komedi tarzı, izlerken büyük bir keyif alacağınız muhteşem bir film.

1985 yapımı Geleceğe Dönüş filmi 3 serinin başlangıcı zaman makinası ya da zamanda yolculuk denildiğinde ilk akla gelen filmler arasında yer alır. Zamanının en popüler, şuanda bile ilgi çeken bir araba modeli olan DeLorean’ın zaman makinası olarak kullanıldığı film, pek çok izleyicinin zamanda yolculuk hayali kurduğu klasikleşmiş bir baş yapıt. Yönetmen koltuğunda Robert Zemeckis, yapımcılığını Steven Spielberg’ in yaptığı ,başrollerinde Micheal Fox( Marty Mc Fly) ve Christopher Lloyd (Emmet Brown)’ unun başrollerini paylaştığı bu film, uluslararası platformda çok izlenilmesinden dolayı fenomen haline gelmiştir. İlgi gören bu filmden sonra 1989 yılında Geleceğe Dönüş 2, 1990 yılında Geleceğe Dönüş 3 olarak seriye devam edildi.

Genç bir lise öğrencisi olan Martin ve Dr. Emmet’ in zaman makinasıyla yanlışlıkla 1950’li yıllara yolculuk yapar. Burada annesi ve babasının gençlik halleriyle karşılaşan Marty, yanlışlıkla anne ve babasının tanışmasına engel olacaktır. Bununla birlikte gelecekte doğabilecek sorunların önüne geçmesi gerekiyor. Annesi ve babasını tekrar tanıştırmaya çalışan Marty, ya gelecekte yok olacak, ya da görevi tamamlayıp gelecekteki yerini alacak.

Marty’ in bu yolculuğunda, yaptığı müdahaleler sonrasında hatalar zinciri oluşacaktır. Bu yolculuk sırasında, yaşadığı komedi ve macera izleyiciyi etkisi altına alıyor. Serinin ilk filmini izledikten sonra serinin geri kalanını izlemek için can atacaksınız.

FİLM ÖNERİSİ- BACK TO THE FUTURE- GELECEĞE DÖNÜŞ 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Drinf ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!