En Büyük Hobim

Merhaba sevgili arkadaşlar. Size bu yazımda son zamanlarda en çok yaptığım hobimden bahsetmek istiyorum. Buna hobi değil de hayat felsefesi mi desem bilemedim ama hayatımın vazgeçilmez bir alışkanlığından bahsedeceğim.
Son günlerde yaşanan zamlardan sonra özellikle sebze tüketiminde, masrafını nasıl aza indirim derken hemen kafamda fikir canlandı.Nasıl kendi sebzemi kendim üretirim? Mükemmel fikir ama yetiştirecek alanım yok. Olsun zaten benimde uğraşacak birşeylere ihityacım var. Nasıl yapalım dedim. Hemen çiçek saksısı almaya karar verdim. Toprağımı da ayarladım. Bu arada toprak marketlerde de satılıyor. Sonra ekeceğim sebzeleri toprakla buluşturdum.

Öncelikle size naneden bahsetmek istiyorum. İnanın böyle yemyeşil durması, dokunurken ellere bulaşan o mis gibi koku insanı rahatlatıyor. Çok birşey yok ortada ama beni rahatlatmaya yetiyor. Bitki, çiçek sebze toprak bunların hiçbir zaman zararı olmaz. İnsana büyük keyif veren bir şeydir .

Salça Ekmek Bedavaya Geldi

Ayrıca diğer saksıdan da bahsetmek istiyorum. Soğan sarımsak. Evet. Aynı şeyleri mi düşündük? Nane, soğan, sarımsak. Bana hemen salçalı ekmeği hatırlattı. Taze taze naneyi,soğanı koparacaksın sıcak ekmeği alacaksın salçayı sür ohh. Daha iyisi var mı? Kendin pişir kendin ye. Hem hobi hem karnın doyuyor daha ne olsun. Emeğinin karşılığını almak da çok güzel bir duygu. Toprak size hiç bir zaman ihanet etmez. Toprak kutsaldır.

Yazıyı fazla uzatmak istemiyorum. Ayrıca saksıların suyunu vermem gerekiyor. İşten dönüşte bile ilk onların yanına uğruyorum. Çayımı kahvemi onlarla birlikte içiyorum.
Bu arada yeni biber ve domates ektim. Onlardan da size bahsedebilirim ilerleyen günlerde. Oradan da menemeni bedavaya getireceğim.

Size kesinlikle tavsiye ederim. Belli bir zamandan sonra hobi değil büyük bir alışkanlığınız olacak.
Bir sonraki yazımda görüşmek üzere. Ben çiçeklere bakmaya gidiyorum. Hoşçakalın

En Büyük Hobim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 4 ay önce

    Benim naneler elini sürünce koku vermiyor :)

Giriş Yap

Drinf ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!