Bir Ayda 8 Kilo Nasıl Verilir? Aç Kalmadan Nasıl Zayıfladım?

Sevgili arkadaşlar, size 89 kilodan 79 kiloya tam 45 günde nasıl fazla kilolarından kurtulduğunu anlatacağım. Hiçbir doktor diyetisyen vs uzmandan yardım almadan, çokta aç kalmadan, sağlıklı beslenerek çok zorlanmayarak bu fazlalıklardan kurtuldum. Özellikle karın bölgesinden kurtulmak beni çok iyi hissettirdi.

Artık kilolar sağlığım açısından beni tehdit ediyordu. Çabuk yoruluyorum, nefes alırken, yürürken zorlanıyorum, giydikleri yakışmıyor daha bir sürü neden vardı. Size yapmış olduğum diyet ve beslenme şeklinden bahsetmeden önce, bu diyet belki bana uygundu belki benim vücudum kilo vermeye yatkın olduğundan dolayı kolaylıkla verdim. Size biraz bahsetmek istiyorum.

• Kesinlikle şekeri hayatınızdan çıkartın. Vücut için hiçbir faydası yok. Canınız şeker çektiğinde meyve tüketerek şeker isteğinizi giderin. Ben meyveyi muz olarak tercih ettim. Muz hem enerji bakımından, hem de tok tutması açısından harika bir seçim oldu benim için. Siz yine de çok tüketmeyin dengeli yemeye dikkat edin.Ben ortalama 4 adet muz tüketiyorum.

• Çayı şekerli içen biri olduğum için çay tüketimini bıraktım. Şekerli sıvılar daha çok kilo almanıza neden olur.Çay haricinde şekerli meşrubat kesinlikle içmiyorum. Kola zaten hiç içmiyorum diyebilirim.

• Hamur işlerini bırakın. Özellikle ekmeği. Makarnayı bile ekmekle yiyenlerdendim.

• Karbonhidrat alımını azaltarak protein alımını arttırdım. Bu nedenden dolayı tok kalma sürem daha çok uzuyordu.

• Sıvı olarak sütü tercih ettim. Suyu söylememe zaten gerek yok. Olmazsa olmaz. Özellikle muzlu süt çok harika oluyor. Biraz daha şekerli olmasını istiyorsanız kuru üzüm katabilirsiniz. Hem doğal olarak şeker katacak hemde vücut enerjinizi daha da çok artacak.

•Yeşillik yemeye özen gösterin.

• Benim kahvaltı öğünüm hiçbir zaman olmadı diyebilirim. Genelde öğlen ve akşam besleniyorum. Sabahları evden çıkmadan önce muz yemeye başladım ki öğlen biraz daha az acıkmak için.

• Belki 1 saat da yürüyüş tavsiye edebilirim. Ben zaten işimde biraz hareketliydim. Bazen yürümeyi de tercih ediyorum.

• Öğünlerinizden birinde fazla kaçırdıysanız diğerini azalmaya çalışın. Zaten ilk birkaç gün sonra vücut dengeyi sağlıyor mideniz küçüldüğünden dolayı, yemeği az tüketiyorsunuz.

Ramazanlık ayı da devreye girince daha düzenli hale gelmeye başladı herşey. Yeri geldiğinde midem o kadar küçüldü ki sahursuz oruç tutmaya başladım. Yalnız ben ramazanlık girmeden zaten kilo vermeye başlamıştım. Oruç tutma zayıflaması değildi benim ki. Tabi ramazanlıkta kilo vermem hızlandı.

Aslında devamlı duyduğumuz kalori açığını yakalamak lazım. İlk birkaç günden sonra terazide ağılığınızın düştüğünü göreceksiniz. Elbiseleriniz size bol gelmeye başlayacak. Giydikleriniz daha da yakışmaya başlayacak. Aynalara daha çok bakacaksınız.Enerjiniz artacak üzerinizden yük kalkacak. Özellikle göbeğin erimesi ve o şişkinliğin gitmesi sizi daha çok mutlu edecek.

Güzel tepkiler almak insanı mutlu ediyor.Yemek çeşitlerinden çok bahsetmek istemedim. Çünkü herkesin ekonomisi farklı. Ben muzdan bahsederken muz en ucuz meyveydi diyebilirim. Sevdiğim meyve de olunca çok daha iyi oldu benim için.

İlk başlarda kalori hesaplaması yapmaya çalışın sonradan kendiliğinden ne yiyeceğinize karar verebiliyorsunuz. Size daha önce baksettiğim gibi en önemlisi, şekeri azalt, proteni arttır. Sağlıklı beslenmeye çalış. Şu an 45 gün sonunda 79 kiloyu gördüm. Umarım size biraz ilham olmuşumdur.

Bir Ayda 8 Kilo Nasıl Verilir? Aç Kalmadan Nasıl Zayıfladım?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Drinf ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!